КОНЦЕПЦІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДІАОСВІТИ В УКРАЇНІ

Концепція визначає стратегію розвитку медіаосвіти в Україні до 2020 року. Сформульовано головні завдання експериментального пошуку ефективної вітчизняної моделі медіаосвіти. Схвалена постановою Президії Національної академії педагогічних наук України 20 травня 2010 року.

[…]

СЕМІНАР «МЕДІАОСВІТНІ ІННОВАЦІЇ: НАПРЯМИ, РЕСУРСИ І НОВІ ЗАВДАННЯ»

24 жовтня у межах V Національної виставки-презентації  «Інноватика в сучасній освіті» відбувся семінар, організований Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України та Академією української преси «Медіаосвітні інновації: напрями, ресурси і нові завдання». У заході прийняли участь педагоги і психологи медіаосвітяни, керівники загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва. Під час семінару відбулась презентація наукового доробку лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти – Практикуму «Медіакультура» для учнів 10 класів, який з цього року почав використовуватися в базових школах всеукраїнськго медіаосвітнього експерименту. Анонсувався новий підручник з медіаосвіти, видання якого готується Академією української преси. Представлено…

«МЕДІАПСИХОЛОГІЯ» — НОВА СЕКЦІЯ КИЇВСЬКОЇ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

У вівторок 19 вересня о 17.00 за адресою Інституту соціальної та політичної психології НАПН України (Актова зала) розпочинає свою роботу нова дослідницька секція для учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Медіапсихологія», що організована за співпраці науковців лабораторії масової комунікації та медіаосвіти і Київської Малої академії наук учнівської молоді.

[…]

«Медіапсихологія» — нова секція Київської Малої академії наук

У вівторок 19 вересня о 17.00 за адресою Інституту соціальної та політичної психології НАПН України (Актова зала) розпочинає свою роботу нова дослідницька секція для учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Медіапсихологія», що організована за співпраці науковців лабораторії масової комунікації та медіаосвіти і Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Уперше в Україні створено секцію МАН з нової галузі, що надзвичайно швидко розвивається, – медіапсихології. Як змінюється психологія людини в інформаційну добу? У чому полягають нові ресурси для власного розвитку і які маловідомі досі ризики несе нам віртуальний світ медіа? Що ми отримуємо, а що втрачаємо у віртуальному спілкуванні з іншими людьми? Як впливають на майбутнє людини стосунки з медіаперсонажами?

[…]

UMEE-1 БЮЛЕТЕНЬ УСЕУКРАЇНСЬКОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ. №1. СІЧЕНЬ 2013

Шановний медіаосвітянин! Для кращого інформаційного забезпечення медіаосвітнього експерименту ми започатковуємо для регіональних координаторів електронний інформаційний БЮЛЕТЕНЬ «Український медіаосвітній експеримент» (UMEE). Цю абревіатуру просимо використовувати в електронному листуванні як спеціальну тематичну мітку, що буде допомагати орієнтуватись у великому потоці поштових листів.

[…]

ЛАБОРАТОРІЯ ПСИХОЛОГІЇ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ ТА МЕДІАОСВІТИ

Лабораторію створено 2006 року як перший в Україні науковий підрозділ, що має за мету відстеження рівня медіакультури шкільної молоді та дорослого населення, осмислення методологічних і методичних підходів до розгортання медіаосвіти в системі загальноосвітньої школи.

Робота наукового підрозділу спирається на теоретико-методологічну базу та багаторічний досвід досліджень інформаційного простору України, що проводились Інститутом соціальної та політичної психології під керівництвом чл.-кор. НАПН України М.М. Слюсаревського з 1994 р.

Колектив лабораторії досліджує соціально-психологічні аспекти масової комунікації та організації медіаосвіти молоді, формування у неї психологічної стійкості до соціально шкідливої інформації, готовності до ефективної взаємодії з інформаційним простором.

[…]

Череповська Наталія Іванівна

Кандидат психологічних наук.

Старший науковий співробітник; працює в лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України на посаді старшого наукового працівника з 2007 року.

[…]