13 червня у місті Краматорск відбувся круглий стіл “Впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику”.
Метою заходу було опрацювати досвід впровадження медіа грамотності в освітній процес, як важливого елементу регіональної безпеки та інформаційної стійкості населення в умовах гібридної війни.
Завдання круглого столу:
– розглянути питання «медіаосвіта», «медіаграмотність» «інформаційна культура», «інформаційна стійкість» як складову життєвої компетентності всіх учасників освітнього процесу;
– поглибити знання учасників круглого столу щодо нормативно-правової бази здійснення медіаосвіти в Україні;
– визначити електроні ресурси, проекти, навчальні курси медіа грамотності, відпрацювати навички їх пошуку, відбору, адаптації та впровадження в освітній процес;
– презентувати досвід навчальних закладів Донеччини та Луганщини щодо впровадження медіаосвіти у педагогічну практику;
– сприяти розумінню важливості формуванню в здобувачів освіти навичок медіаграмотності в інформаційному суспільстві.
Учасники заходу отримали багато практичної інформації з питань медіа-освіти дітей, розвитку шкільних медіагуртків та розповсюдження і популяризації національного експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіа-освіти у вітчизняну педагогічну практику». Співробітники лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Наталія Череповська і Наталія Дідик презентували результати всеукраїнського дослідження “Інформаційна культура молоді в умовах гібридної війни”, яке проводилося в рамках медіаексперименту.
Також в рамках заходу відбулася прес-конференція юних учасників експерименту, які висловили свою думку щодо шляхів його вдосконалення.
Загалом у заході взяли участь представники: департаментів масових комунікацій Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій; Департаментів освіти і науки Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій; обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти; управлінь освіти Краматорської та Лисичанської міських рад; методичних кабінетів Краматорської та Лисичанської міських рад; загальноосвітніх закладів, які беруть участь в експерименті, планують долучитися до експерименту, або бажали б долучитися до нього.
Особлива подяка представникам Операції об’єднаних сил за підтримку розвитку медіаосвіти молоді у регіоні проведення ООС.
Повний відеозапис події доступний за посиланням.
З програмою круглого столу можна ознайомитися нижче:
Дякую!
Тепер редактори знають.