Найдьонова Л. А. Рефлексивна психологія територіальних спільнот. – К. Міленіум, 2012. –280 с.
У монографії висвітлюється така закономірність розвитку територіальних спільнот у сучасному світі, як зростання їхніх рефлексивних властивостей. Пропонується соціально-психологічна концепція рефлексивного капіталу територіальних спільнот, яка об’єднує умовно суперечливі концепти соціального і креативного капіталів. Представлено емпірично виявлені зв’язки рефлексивних властивостей територіальних спільнот різного масштабу – від сусідської громади до регіонів.
READ MOREПоказано роль рефлексивного капіталу в розв’язанні таких проблем, як гуманізація стосунків (профілактика цькування у шкільній спільноті), переживання нащадками наслідків історичної травми Голодомору і конструювання єдності країни, запобігання трагедіям спільного блага громади, врахування регіонального рівня медіакультури, підвищення рефлективності лідерів і діалогу з громадою.
Матеріал викладається у традиції рефлексивної дії, що забезпечує широкий простір для пізнавальної активності читача, який прагне до внутрішньої роботи з проникнення в задуми автора та його колег.
Монографія розрахована на психологів, методологів, фахівців у галузі розвитку громад, спеціалістів-практиків у сфері управління людськими ресурсами, державного і муніципального управління, прийняття рішень. Може бути корисною студентам із психологічних, економічних спеціальностей.
COLLAPSE
Дякую!
Тепер редактори знають.