Перелік навчальних програм медіаосвітнього напряму, підготовлених робочими групами у межах експерименту  і у співпраці з громадськістю

Book Cover: Перелік навчальних програм медіаосвітнього напряму, підготовлених робочими групами у межах експерименту  і у співпраці з громадськістю
 • Початкова школа:
 1. Навчальна програма «Я в медіапросторі» (1 рік навчання), автори: Іванова І.Б., Кожанова А.Ю. (НМК з педагогіки та методики початкового навчання, протокол №12 від 03.11.2016 р.)
 2. Навчальна програма «Я в медіапросторі» (2,3 роки навчання), автори: Іванова І.Б., Кожанова А.Ю. (НМК з педагогіки та методики початкового навчання, протокол №2 від 15.02.2018 р.)
 3. Навчальна програма «Сходинки до медіаграмотності» для загальноосвітніх навчальних закладів 2-4 класів із навчанням українською мовою, а також російською та іншими мовами національних меншин, розробники: Літостанський В. В., Даниленко В. І., Мележик В. П., Іванова Т. В., Волошенюк О. В., Іванов В. Ф. (НМК галузі знань «Журналістика та інформація», протокол  № 60 від 04 червня 2014 р.)
 4. Навчальна програма «Основи медіаграмотності: взаємодія з медіа» для учнів 1 – 4 класів загальноосвітньої школи, автори: Волошенюк О.В., Дегтярьова Г.А., Кравченко Г.Ю., КрамаровськаС.М.,  Романова О.В., Стадник О.М. (розглядається)
 • Базова школа
 1. Навчальна програма «Основи медіаграмотності» (пропедевтичний курс) для учнів 8 (9) класів, розробники: Коваленко П.О., Мокрогуз О.П. (НМК галузі знань «Журналістика та інформація», протокол №56 від 12 червня 2013 р.)
 2. Основи медіаграмотності (пропедевтичний курс). Навчальна програма для учнів 8 (9) класів, автори: Волошенюк О.В., Мокрогуз О.П., Коваленко П.О. (НМК з історії розглядається)
 • Старша школа
 1. Навчальна програма курсу за вибором «Медіакультура» для учнів 9-11 класів закладів середньої освіти, (три роки навчання)/ Л. А. Найдьонова, Н. І. Череповська, О. Л. Вознесенська, Ю. С. Чаплінська, Н. О. Обухова, Н. Л. Дятел, І. О. Бондаревська, О. О. Кришовська; уклад. Л. А. Найдьонова, Н. І. Череповська; за ред. Л. А. Найдьонової; Інститут соціальної та політичної психології НАПН України. – Київ, 2018.– 78с. (Схвалено МОН України Лист No 22110-1767 від 04.06.2018)
 2. Навчальна програма курсу за вибором «Медіакультура» для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, укладачі: Найдьонова Л.А., Голубєва О.Є., Череповська Н.І., автори: Баришполець О.Т., Голубєва О.Є., Мироненко Г.В., Найдьонова Л.А., Череповська Н.І.)  (НМК з психології та педагогіки, протокол №2 від 24 квітня 2012 р.) – експериментальна, попередній варіант, як основа для авторських розробок
 3. Навчальна програма «Основи медіаграмотності» для загальноосвітніх навчальних закладів 10 – 11 класів із навчанням українською мовою, а також російською та іншими мовами національних меншинств, автори: Літостанський В.В., Іванов В.Ф., Іванова Т.В., Волошенюк О.В., Даниленко В.І., Мележик В.П.  (НМК галузі знань «Журналістика та інформація», протокол №61 від 21 липня 2014 р.)
 • Професійна педагогічна освіта
 1. Навчальна програма «Медіапсихологія: основи рефлексивного підходу» для слухачів курсів підвищення кваліфікації за очно-дистанційною формою навчання та для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня “Магістр” за спеціальністю “Управління навчальними закладами, автор: Найдьонова Л.А. (Схвалено науково-методичною радою Університету менеджменту освіти НАПН України, протокол № 4  від 21 квітня 2011 р.)
 2. Навчальна програма «Медіаграмота в педагогічних училищах і коледжах», Розробники: Літостанський В. В., Іванов В. Ф., Іванова Т. В., Волошенюк О. В., Даниленко В. І., Мележик В. П. (НМК галузі знань «Журналістика та інформація», протокол №62 від 11 серпня 2014 р.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *