Навчальна програма секції "Кіберпсихологія" Київської Малої академії наук учнівської молоді.
Автори: Найдьонова Л.А., Чаплінська Ю.С., Дятел Н.Л.
Увесь світ віртуалізується, цифровізація суспільства і освіти набирає шалених обертів. Те, що вчора було лише кіберпанком, зустрічалося в фантастичних фільмах та комп’ютерних іграх, сьогодні стає матеріальною реальністю найближчого оточення: віртуальні секретарі, розумні роботи-речі; у кожній кишені власний штучний інтелект у смартфоні, звичними стали фітнес-браслети, смарт-годинники, гугл-карти та інші гаджети і застосунки. Розумними стають не лише пилососи, але цілі заводи і міста. Сучасні діти й підлітки інколи втр
READ MOREачають межу між віртуальним штучним кіберсвітом комп’ютерних ігор та соцмереж і реаліями повноформатного соціального життя і спілкування.
Діти часто отримують інформацію і засвоюють зразки поведінки з інтернету, кіберсоціалізуються, часто поза участю батьків – в умовах, коли зовнішній контроль медіа і кібер середовища стає неможливим.
За допомогою курсу кіберпсихології формується ціннісна смислова саморегуляція – основний психологічний механізм, який допомагає розвивати особистість і протистояти негативним наслідкам кіберсоціалізації, мотивує застосування здобутих знань у практичній діяльності.
COLLAPSE