МЕДІАКУЛЬТУРА: навчальна програма для учнів 9, 10, 11 класів (2023)

Book Cover: МЕДІАКУЛЬТУРА: навчальна програма для учнів 9, 10, 11 класів (2023)

Медіакультура. Навчальна програма для учнів 9, 10, 11 класів закладів загальної середньої освіти (три роки навчання) / Л. А. Найдьонова, Н. І. Череповська, О. Л. Вознесенська, Ю. С. Чаплінська, Л. В. Григоровська ; за ред. Л. А. Найдьонової ; Інститут соціальної та політичної психології НАПН України. – Київ, 2023. – 86 с.

 

Навчальна програма для старшокласників «Медіакультура» спрямована на формування у молодого покоління критичного мислення і свідомого ставлення до інформації в медіа- та інформаційному просторі, розуміння молоддю соціокультурного й політичного контексту закономірностей функціонування медіа в сучасному світі. Запропонований алгоритм розвитку медіакультури особистості спирається на психологічну культуру саморегуляції емоційних станів учнів у їхній взаємодії з медіа та соціальним середовищем за допомогою медіазасобів, що дає з могу кожному відчувати й утверджувати себе як відповідального носія і творця шкільної, національної і глобальної культури.

Упровадження курсу сприятиме формуванню високого рівня особистісної медіакультури молодого покоління, розвитку його компетентностей, важливих для самоздійснення в сучасному інформаційному світі: здатності протидіяти агресивному медіасередовищу, розпізнавати медіаманіпуляції, бути стійкими до медіатравмування, за допомогою медіатворчості віднаходити ресурси для відновлення.

Адресується вчителям закладів освіти, медіапедагогам, соціальним працівникам, особам, чия діяльність по’вязана зі сферою медіаосвіти.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *