Кіберкультура і кібербезпека молоді в умовах війни

Book Cover: Кіберкультура і кібербезпека молоді в умовах війни

Чаплінська Ю.С. (2023). Кіберкультура і кібербезпека молоді в умовах війни. Психологічний практикум. Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології, 79 с.

 

 

Excerpt:

Психологічний практикум має на меті підготувати дітей до зустрічі із потенційними кіберризиками з якими вони можуть зіткнутися в інтернет середовищі. Особливо це актуально стає за воєнних часів. Практикум складається із двох частин. В першій, теоретичній, частині представлено понятійний апарат кіберзагроз та розписані практичні та юридичні аспекти кібербезпеки у мирний та воєнний час.

READ MORE

Також описано поняття воєнної кібербезпеки та її ключових моментах (безпека мобільних пристроїв, двоетапна аутентифікація, програмне забезпечення, безпека соціальних мереж, неправдиві повідомлення або фейки, ненадійні сайти та посилання). Окремо зосереджено увагу на юридичних аспектах кібербезпеки, нормативних та правових документах, що регулюють дану область, як в Україні, так і в світі. Також розписана діяльності кіберполіції в Україні, як у воєнний, так і у мирний час.

У другій частині представлені п’ять практичних занять для дітей, направлених на закріплення матеріалу, представленого у теоретичній частині. Вони покликані створити у свідомості дітей цільну картину кіберризиків з якими вони можуть зіткнутися у мирний час і узагальнити та доповнити знання про кіберзагрози воєнного часу. Особлива увага приділяється питанню протистоянню кібенебезпекам та формуванню алгоритму дій у критичних ситуаціях. 

Адресується психологам, психотерапевтам, медіапедагогам, медіапсихологам, фахівцям у галузі освіти – вчителям, шкільним психологам, викладачам вищих навчальних закладів, соціальним працівникам, студентам, школярам, батькам.

COLLAPSE

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *