Використання мандали в медіаосвітніх заняттях

Book Cover: Використання мандали в медіаосвітніх заняттях

Вознесенська О.Л./ Вознесенська Олена ; Простір арт-терапії : [Зб. наук. праць] / УМО, 2015, ВГО «Арт-терапевтична асоціація», 2015; [Редкол.: Лушин П.В., Чуприков А.П. та ін.]. – К. : Золоті ворота, 2015. – Вип. 1 (17). – 4-21.

Excerpt:

Стаття містить результати дослідження використання створення мандал після сприймання фотозображень подій 2014 року в різних регіонах України. Обґрунтовано застосування методики «Мандала» в медіаосвітніх заняттях задля усвідомлення власних почуттів та розвитку здатності до рефлексії після перегляду візуальних стимулів.

READ MORE

Аналіз мандал дозволив оцінити особливості ставлення до Батьківщини, соціально-політичних подій, що відбувалися, наслідки, що відбилися на психіці та ступінь травмованості людей, відмінності в сприйманні у різних регіонах країни. У ставленні до країни панує сприймання її як неньки, що піклується, турбується, забезпечує захист. Події в нашій країні 2014 року часто викликають гнів, агресію – особливо у мешканців заходу, а також відразу, огиду, апатію та відчуття втоми, втрату здатності до радості, отримання задоволення. Мандала як арт-терапевтичний інструмент здатна не лише визначити стан людини, її ставлення до пропонованих медіа-продуктів, а й сприяти створенню умов для роботи з психічною травмою – працювати з сильними почуттями, з можливістю їх усвідомлення та вираження одночасно.

Ключові слова: арт-терапія, мандала, психічна травма, медіаосвіта, візуальні медіа-образи, емоції.

Ключевые слова: арт-терапия, мандала, психическая травма, медиаобразование, визуальные медиа-образы, эмоции.

Key words: art therapy, mandala, trauma, media education, visual media images, emotions.

COLLAPSE

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *